Zabiegi dla Ciała i Duszy

Lomi Lomi Nui

… czyli masaż który budzi duszę.

 

Co to jest lomi-lomi?

Jest to metoda pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, powszechnie uznana za głęboko uzdrawiającą formę masażu. Tradycja ta sięga setki lat wstecz, a przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach masaż był nieodłączną częścią kultury wysp i stałym elementem dnia codziennego. Rozwinęło się wiele form lomi lomi, ta z którą najczęściej możemy się spotkać w Polsce, to lomi lomi nui, czyli masaż świątynny. Masaż ten obejmuje całe ciało (poza sferami intymnymi), a wykonuje się go głównie przedramionami. Długie i płynne ruchy, sprawiają, że masowana osoba doświadcza głębokiej relaksacji. Mięśnie wokół głównych stawów ciała,są rozciągane, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchów.

W wolnym tłumaczeniu lomi lomi to masaż miękką łapą zrelaksowanego kota. Przyjemność jest niezbędnym elementem w powracaniu do zdrowia i naturalnej harmonii. Kiedy jej doznajemy ciało rozluźnia się, puszczają napięcia, energia dużo swobodniej płynie przez ciało. Dlatego przyjemny, pełen szacunku dotyk jest podstawą tej sztuki. Rozluźniając ciało, pośrednio wpływamy na mózg i połączenia neuronalne. Poczucie relaksu w ciele sprawia, że do wielu spraw możemy nabrać większego dystansu. W związku z tym, masaż ten może być świetnym sposobem na poszerzanie horyzontów naszej świadomości.

Ci, dla których ważny jest kontakt z samym sobą, dobrze wiedzą, że trudno jest siebie usłyszeć w stresie i zabieganiu. Podczas rytuału lomi lomi nui tworzy się przestrzeń, dzięki której można wsłuchać się w szept swojej duszy i poradzić się intuicji.
Jest to bardzo skuteczna metoda pracy z ciałem, za pomocą której można poradzić sobie z przewlekłymi dolegliwościami kręgosłupa, bólami mięśni, migrenowymi bólami głowy spowodowanymi długotrwałym stresem lub ciężkimi przeżyciami. Głęboki relaks powoduje odblokowanie negatywnych emocji, które zostają „zapamiętywane’ przez nasze mięśnie poprzez wywołanie w nich napięcia. Przywrócenie świadomości naszego ciała poprzez stan relaksacji (stan Alfa) osiągnięty dzięki Lomi pozwala nam na pozbycie się wielu fizycznych i psychicznych ograniczeń.

Cena: 2h/ 250 zł 

Pracownia Lotos - Lomi Lomi Nui

Dźwiękoterapia misami wg metody Petera Hessa

 

Czym jest metoda Petera Hessa?

Podczas masażu dźwiękiem wg, metody Petera Hessa, na ciele masowanej osoby ustawia się misy (terapeutyczne, z atestem Peter Hess Institut), a następnie uderza je filcową pałką. Wprowadza to instrument w wibracje, odczuwane na całym ciele.

Klasyczny masaż dźwiękiem odbywa się w pozycji leżącej, na brzuchu i na plecach.Zazwyczaj rozpoczyna się od stref refleksyjnych – na stopach, a następnie misy układane są kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, klatki piersiowej, ramion i dłoni.Dźwięk misy porusza nasze wnętrze, wprowadza duszę w wibrację. Dźwięk przepływa przez ciało, delikatnie je masując. Oczyszcza kanały energetyczne ciała.

Masaż według metody Petera Hessa jest skuteczną metodą relaksu. Dzięki wibracji dźwięku, osiągamy stan odprężenia. Usunięte zostają nagromadzone w codziennym stresie zmartwienia, blokady i uczucie niepewności. Specjalne techniki wydobywania dźwięków z mis, ułożonych na ciele i dzwonków tybetańskich, tworzą łagodne wibracje, delikatnie masują i rozluźniają ciało na zewnątrz i wewnątrz. Jest to również dobra alternatywa dla osób, które nie akceptują intensywnego dotyku. Masaż ten, pomaga usuwać napięcia mięśniowe, blokady energetyczne, ułatwia rozpoznawanie i pokonywanie lęków oraz docieranie do głębin własnego wnętrza. Dźwięk gonga Tam Tam likwiduje napięcia karku i pleców, usuwa bóle głowy, reguluje przemianę materii, uwalnia od skurczów podbrzusza, uspokaja i pogłębia oddech, poprawia zdolności koncentracji.

 

Cena: 50min/ 150 zł 

Abhyanga

Ayurweda wywodzi się od słów Ajus (życie), Veda (nauka, wiedza) w dosłownym znaczeniu wiedza o życiu. Masaże ayurwedyjskie stanowią jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Działają na 3 poziomach, czyli: ciała, umysłu i duszy. Wywiera wpływ na poszczególne układy naszego organizmu. Jej istotą jest ruch energii a celem przywrócenie harmonii przepływu energii, poprzez stymulację marmas. Eliminuje dolegliwości fizyczne i psychiczne.
Jednym z masaży jest:

Abhyanga co oznacza wprowadzenie energii do ciała. Masaż ten polega na polewaniu całego ciała ciepłymi olejami. Im narażenie na stres psychiczny i fizyczny większe, tym więcej zużywa się oleju. Masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ayurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów „marma” oraz kanałów energetycznych „nadis”, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów. Działanie oczyszczające z toksyn i złogów. Pobudza krążenie krwi, limfy, regeneruje, łagodzi bóle mięśni i stawów, kręgosłupa. Oleje wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę wewnętrzną i zewnętrzną. Usuwa głębokie napięcia, równoważąc system nerwowy.

 

Cena: 1h/ 190 zł 

Pracownia Lotos - Lomi Lomi Nui

Ratnaabhyanga - gorącymi kamieniami

… czyli masaż gorącymi kamieniami.

„Ratna” oznacza klejnot, kamień szlachetny.

„Abhyanga” to masaż, namaszczenie, to masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym olejem ayurvedyjskim.

Ratnaabhyanga to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania, jego działanie, jak i na sam wygląd kamieni. Masaż gorącymi kamieniami całego ciała, ma działanie witalizujące. Doskonale likwiduje napięcie i bóle mięśni, stanowi element energetyzujący dla każdego rodzaju skóry. Podczas masażu, używa się kamieni – unikatów i kryształów, obrabianych tylko na specjalne zamówienie, z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii.

Są to przede wszystkim jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. Każdy z kamieni, ma inne określone działanie na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Dodatkowo zastosowanie naturalnych olei ayurvedyjskich, na bazie czarnego sezamu, kokosu i ziół indyjskich, uzupełni masaż.

Zabieg ten sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów.

Cena: 1h/ 190 zł 

Udvartana

…czyli masaż pudrowy wspomagający odchudzanie.

 

Masaż Udvartana, to całkowicie naturalny zabieg wspomagający odchudzanie.

Specjalistyczny masaż pudrowy, wykonywany jest unikalną mieszanką ziołową.

Efektywnie wspomaga odchudzanie i jest doskonały dla skóry tłustej.

To masaż, przy którym stosuje się proszki oraz pasty z ziół zmieszane z olejem sezamowym.Masując, stosuje się odpowiednie techniki drenujące, które w połączeniu z ziołowymi proszkamii olejem ayurwedyjskim, mają silne działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące.
Zioła i zboża które znajdują się w proszkach, w składzie zawierają m.in. Owoce Amla, które w starożytnych tekstach ayurwedyjskich, uważane za najlepszy środek przeciw starzeniu.

Są bardzo silnym środkiem odmładzającym i zawierają dużą ilość naturalnej witaminy C.
Minerały śladowe oraz zawarte w wyciągach z jęczmienia flawonoidy, są doskonałymi przeciwutleniaczami, chroniącymi komórki przed uszkodzeniem, przez produkty przemiany materii. Dodatkowo wspomagają detoksykujące działanie wątroby.
Masaż ten oczyszcza i odżywia skórę, działa tonizująco na mięśniem, ma działanie wyszczuplające.

Masaż działa bardzo ożywczo i sprawia, że skóra staje się zmiękczona i wygładzona.

Wzmacnia ciało i redukuje cellulit.

Pracownia Lotos - Lomi Lomi Nui

Masaż Tajski

Masaż tajski w Tajlandii jest zwany jako nuat phaen boranest, w polskim tłumaczeniu starożytny klasyczny masaż. Stanowi on sekwencję technik, stanowiących połączenie akupresury ważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii.

Masowana osoba jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu o umiarkowanej giętkości. Podczas wykonywania masażu,masująca osoba bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Rytmiczny nacisk łokciem następuje na przebiegające aorty. Osoba masowana odczuwa dzięki temu głębokie odprężenie. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen, co znajduje swoją analogię, podobnie jak meridiany czy hinduskie kanały nadi. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Podczas masażu w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.
Masaż ten powoduje rozładowanie napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając zastrzyk energii.

 

Cena: 45 min/ 150 zł 

Masaż Tajski Stóp

Masaż tajski stóp skupia w sobie dwie techniki: masaż stóp i akupresurę stref refleksologicznych.
Obejmuje podeszwę i grzbiet stopy, palce, kostki, łydki oraz okolice kolan.
Masaż eliminuje uczucie obolałych i ociężałych nóg, oczyszcza organizm z toksyn. Wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia, jakość snu, pracę narządów wewnętrznych, układu hormonalnego i całego organizmu.
Zabieg pozytywnie wpływa na działanie mózgu obniżając poziom stresu i uspokajając.
Masaż tajski stóp oddziałuje pozytywnie na różne funkcje organizmu np:

  • trawienie,
  • pracę mózgu (kontrola stresu lub snu)
  • system hormonalny,
  • narządy zmysłu,
  • centralny układ nerwowy,
  • gruczoły limfatyczne,
  • system odpornościowy.

Cena: 45 min/ 150 zł 

Pracownia Lotos - Lomi Lomi Nui

Masaż Stemplami

Masaż stemplami ziołowymi ma swe źródła w Tajlandii. Zgodnie z tajską tradycją, mieszanka leczniczych ziół, jest zawijana w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat.
Masaż stemplami uśmierza ból, łagodzi napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane. Masaż wpływa korzystnie na skórę, skóra staje się gładka i odżywiona, nawilżona oraz odzyskuje zdrowy koloryt.
Mieszanki ziół dobierane są indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby osoby masowanej.

Stemple, przygotowywane są na krótko przed zabiegiem.

Każdy stempel jest jednorazowy, wyrzucany po masażu.Podstawowymi wskazaniami do wykonania masażu stemplami są:

– stres

– przemęczenie psychofizyczne

– otyłość

– cellulit

– objawy zaburzeń lękowych

– obolałe i napięte mięśnie

Cena: 1h/ 190 zł 

 

Masaż Bambusami

Masaż bambusem jest masażem pobudzającym tkanki głębokie. Wykonywany jest za pomocą specjalnych kijków bambusowych, działa relaksacyjne oraz leczniczo.

Ogrzane kije wałkują mięśnie, co prowadzi do ich natychmiastowego rozluźnienia. Jednocześnie dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy oraz złagodzenia wszelkich dolegliwości bólowych.

Masaż całego ciała, najczęściej rozpoczyna się od stóp. Następnie osoba masująca, stopniowo przesuwa się ku górze: aż do karku – a wszystko po to, by ponownie zakończyć na stopach.

W zależności od masowanej części ciała, używa się kijków różnej długości.

Masaż ten, przynosi ukojenie i pełne odprężenie, a przy tym wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Masaż bambusem,bo o nim mowa, wykazuje dobroczynny wpływ na umysł i ciało. Warto więc poddać się zabiegowi, by osiągnąć zadowalające rezultaty.

Masaż bambusem działa na organizm całościowo. Pozwala uzyskać stan pełnego odprężenia, regeneracji i rewitalizacji. Działając relaksująco, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie oraz łagodzi stany depresyjne – wpływając pozytywnie na psychikę.

Umożliwia zwiększenie elastyczności skóry, w efekcie czego przyczynia się do wymodelowania sylwetki.

Działanie masażu, sprowadza się również do usprawnienia krążenia limfatycznego i żylnego oraz do zwiększenia elastyczności mięśni i ścięgien.

Masaż bambusem wyróżnia się szerokim zakresem zastosowania.

Jest szczególnie zalecany w przypadku:

– nadmiernego stresu,
– przemęczenia,
– pogorszonego samopoczucia,
– bólów głowy,
– bólów pleców,
– bólów mięśni,
– pogarszającego się stanu skóry.

Ponadto masaż bambusami, zwiększając elastyczność i jędrność sylwetki, pozwala pozbyć się cellulitu. Podczas masażu dochodzi bowiem do pobudzenia krążenia krwi i limfy, w efekcie czego nieestetyczne grudki i nierówności znikają.

 

Cena: 1h/ 190 zł 

Pracownia Lotos - Lomi Lomi Nui

Shirodhara

Shirodhara jest zabiegiem, który wprowadza osobę masowaną, w stan głębokiego relaksu i ukojenia. Polega na masowaniu obszaru pomiędzy brwiami i czoła za pomocą strumienia ciepłego oleju. Zapewnia relaks i odprężenie.
Stymulacja obszaru „trzeciego oka” (pomiędzy brwiami) pobudza ośrodki położone w mózgu, które wydzielają substancje chemiczne, takie jak serotonina wywołująca odczucie przyjemności i odprężenia.

Zabieg ten uwalnia także subtelne energie w kanałach biegnących wzdłuż kręgosłupa, powodując uspokojenie i wyciszenie umysłu.

Zabieg skuteczny jest głównie przy dolegliwościach neurowegetatywnych i zmęczeniu.

Ten unikalny zabieg, odczuwany jest przez osoby masowane, jako bardzo przyjemne, delikatne głaskanie lub kołysanie Dodatkowo wykonany jest ręczny masaż (namaszczenie) głowy, dekoltu, ramion, pleców, co wzmacnia efekt.

 

CENA:
30min/ 200 zł
5 x 30min/ 180 zł

PRACOWNIA VOUCHER WARSZTATY FACEBOOK

Wszelkie prawa zastrzeżone. Pracownia Lotos Kinga Nowak| Wojciecha Drzymały 4/1 80-318 Gdańsk | Tel.531 591 299